SP1812R-472H
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812R-472H
Description:
FIXED IND 4.7UH 969MA 210MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 959mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 969 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 4.7 µH