Home / Pads, Sheets / SP2000-0.010-00-1212
minImg
SP2000-0.010-00-1212
Bergquist
Product No:
SP2000-0.010-00-1212
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 304.8MMX304.8MM WHT
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 90°F (32.22°C) or Below
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 304.80mm x 304.80mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0100" (0.254mm)