Home / Pads, Sheets / SP2000-0.010-AC-124
minImg
SP2000-0.010-AC-124
Bergquist
Product No:
SP2000-0.010-AC-124
Description:
THERM PAD 22.15MMX20.07MM W/ADH
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature 90°F (32.22°C) or Below
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 22.15mm x 20.07mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0100" (0.254mm)