Home / Pads, Sheets / SP2000-0.015-00-104
minImg
SP2000-0.015-00-104
Bergquist
Product No:
SP2000-0.015-00-104
Description:
THERM PAD 25.4MMX19.05MM WHT
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature 90°F (32.22°C) or Below
Shape Rectangular
Thermal Resistivity 0.33°C/W
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 25.40mm x 19.05mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0150" (0.381mm)