Home / Pads, Sheets / SP2000-0.015-00-24
minImg
SP2000-0.015-00-24
Bergquist
Product No:
SP2000-0.015-00-24
Description:
THERM PAD 43.18X30.15MM WHT
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature 90°F (32.22°C) or Below
Shape Rhombus
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 43.18mm x 30.15mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0150" (0.381mm)