Home / Pads, Sheets / SP2000-0.015-00-54
minImg
SP2000-0.015-00-54
Bergquist
Product No:
SP2000-0.015-00-54
Description:
THERM PAD 19.05MMX12.7MM WHT
In Stock : 9568
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature 90°F (32.22°C) or Below
Shape Rectangular
Thermal Resistivity 0.33°C/W
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 19.05mm x 12.70mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0150" (0.381mm)