Home / Pads, Sheets / SPA2000-0.015-00-1012-NA
minImg
SPA2000-0.015-00-1012-NA
Bergquist
Product No:
SPA2000-0.015-00-1012-NA
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 304.8MMX254MM WHT
In Stock : 124
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity 0.32°C/W
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 304.80mm x 254.00mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0150" (0.381mm)