Home / Pads, Sheets / SPA2000-0.020-AC-104
minImg
SPA2000-0.020-AC-104
Bergquist
Product No:
SPA2000-0.020-AC-104
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 25.4MMX19.05MM W/ADH
User Guide
Usage TO-220
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity 0.32°C/W
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 25.40mm x 19.05mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0200" (0.508mm)