SPD62R-273M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD62R-273M
Description:
FIXED IND 27UH 940MA 450MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 940mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 940 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 27 µH