Home / Pads, Sheets / SPK4-0.006-AC-97
minImg
SPK4-0.006-AC-97
Bergquist
Product No:
SPK4-0.006-AC-97
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 22.61MMX20.45MM W/ADH
User Guide
Usage RH-10
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity 0.48°C/W
Color Gray
Backing, Carrier Polyimide
Outline 22.61mm x 20.45mm
Material Silicone Rubber
Thermal Conductivity 0.9W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0060" (0.152mm)