SQM500JB-75K
YAGEO
Product No:
SQM500JB-75K
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Radial Lead
Description:
RES 75K OHM 5% 5W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 75 kOhms
Series SQM
Power (Watts) 5W