Home / Single FETs, MOSFETs / SUD23N06-31L-T4BE3
minImg
SUD23N06-31L-T4BE3
Vishay Siliconix
Product No:
SUD23N06-31L-T4BE3
Manufacturer:
Vishay Siliconix
Package:
TO-252AA
Batch:
Datasheet:
Description:
MOSFET N-CH 60V 9.1A/21.4A DPAK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 670 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 31mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 5.7W (Ta), 31.25W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.1A (Ta), 21.4A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V