SXN15-48S2V5J
Artesyn Embedded Power
Product No:
SXN15-48S2V5J
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.91" L x 1.01" W x 0.34" H (48.4mm x 25.7mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 33V
Series SXN15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 11-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 85%