SZNZ8F13VSMX2WT5G
onsemi
Product No:
SZNZ8F13VSMX2WT5G
Manufacturer:
onsemi
Package:
2-X2DFNW (1x0.6)
Description:
13V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2D
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2.31%
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Supplier Device Package 2-X2DFNW (1x0.6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101, NZ8F
Package / Case 2-XDFN
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 37 Ohms