T55T476M6R3C0070
Vishay Sprague
Product No:
T55T476M6R3C0070
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
In Stock : 997
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series vPolyTan™ T55
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF