T93XB204KT20
Vishay Sfernice
Product No:
T93XB204KT20
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 1442
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 23
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series T93
Power (Watts) 0.5W, 1/2W