T93Z202KT20
Vishay Sfernice
Product No:
T93Z202KT20
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 400
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 23
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.382" x 0.382" Face (9.70mm x 9.70mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series T93
Power (Watts) 0.5W, 1/2W