Home / Thyristors / TB3100H-13-F
minImg
TB3100H-13-F
Diodes Incorporated
Product No:
TB3100H-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
SMB
Description:
THYRISTOR 275V 400A DO214AA
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Voltage - Off State 275V
Series -
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - On State 3.5 V
Mfr Diodes Incorporated
Capacitance 80pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 350V