TBDR-12-15-BK
CUI Devices
Product No:
TBDR-12-15-BK
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
1.5 MM WIRE SIZE, UL94 V-0, BLAC
In Stock : 992
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 4
Stripping Length 8mm ~ 10mm
Termination Style Push In, Spring
Color Black
Fuse Type -
Terminal - Width 3.5mm
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current - IEC 16 A
Number of Levels 2; Connected
Current - UL 15 A
Series TBDR
Type Feed Through
Disconnect Type -
Voltage - UL 300V
Mfr CUI Devices
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Package Box
Voltage - IEC 500V