TCKIE105ATLSR5K0
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCKIE105ATLSR5K0
Description:
TANT 10% 25V 1UF A LSR 5K0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series TC
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1 µF