TCKIE156CTLSR300
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCKIE156CTLSR300
Description:
TANT 10% 25V 15UF C LSR 300
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 15 µF