TCKIV106DTLSR300
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCKIV106DTLSR300
Description:
TANT 10% 35V 10UF D LSR 300
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 10 µF