TCMIX105BTLSR3K0
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCMIX105BTLSR3K0
Description:
TANT 20% 50V 1UF B LSR 3K0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1 µF