TCMOJ107DTLSR800
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCMOJ107DTLSR800
Description:
TANT 20% 6.3V 100UF D LSR 800
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series TC
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 µF