TCMOJ476BTLSR450
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
TCMOJ476BTLSR450
Description:
TANT 20% 6.3V 47UF B LSR 450
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 450mOhm
Series TC
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 47 µF