TCSD-05-D-04.85-01-N
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-05-D-04.85-01-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Usage -
Number of Positions 10
Product Status Active
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.404' (123.19mm, 4.85")