TDC106K025NSF-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
TDC106K025NSF-F
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia (6.35mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TDC
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF