TEA80-T1S1-S72
ConductRF
Product No:
TEA80-T1S1-S72
Description:
CBL ASSY SMA-TNC PLUG-PLUG 6'
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type 4.95mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Color Blue
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series TEA
Length 72.0" (1.8m) 6.0'
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style SMA to TNC
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 18 GHz