TNPU040210K0BZEP00
Vishay Dale
Product No:
TNPU040210K0BZEP00
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0402
Description:
TNPU0402 10K 0.1% T-16 EP1 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.063W, 1/16W