TNPU0603100RAYEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU0603100RAYEN00
Package:
0603
Description:
RES 100 OHM 0.05% 1/10W 0603
In Stock : 1425
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W