TNPU0603100RBZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU0603100RBZEN00
Package:
0603
Description:
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 Ohms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W