TNPU060324R9BZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU060324R9BZEN00
Description:
TNPU0603 24R9 0.1% T-16 E52 E3
In Stock : 1724
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 24.9 Ohms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W