TNPU0805102KAYEA00
Vishay Dale
Product No:
TNPU0805102KAYEA00
Package:
0805
Description:
RES 102 KOHM 0.05% 1/8W 0805
In Stock : 2860
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 102 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W