TNPU08057K50BZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU08057K50BZEN00
Description:
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
In Stock : 748
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W