TNPU120611K0BZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU120611K0BZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Description:
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W