TNPU120649K9AZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU120649K9AZEN00
Description:
RES SMD 49.9KOHM 0.05% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W