TNPW0402127RBEEP
Vishay Dale
Product No:
TNPW0402127RBEEP
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0402
Description:
RES 127 OHM 0.1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 127 Ohms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.063W, 1/16W