TNPW060380R6DHEA
Vishay Dale
Product No:
TNPW060380R6DHEA
Package:
0603
Description:
RES 80.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 80.6 Ohms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W