TNPW080568K0BETY
Vishay Dale
Product No:
TNPW080568K0BETY
Description:
RES 68K OHM 0.1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 68 kOhms
Series TNPW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W