TNPW120610K0BXEN
Vishay Dale
Product No:
TNPW120610K0BXEN
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W