TR220MA240-1538E12 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TR220MA240-1538E12 VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 220W
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CE, cURus, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.09" L x 2.95" W x 1.75" H (180.0mm x 75.0mm x 44.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 9.17A
Series TR220M (220W)
Power (Watts) 220 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency 93%
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC