TR220MB120-1538E471 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TR220MB120-1538E471 VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 200W
In Stock : 29
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CE, cURus, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 7.09" L x 2.95" W x 1.75" H (180.0mm x 75.0mm x 44.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 16.67A
Series TR220M (220W)
Power (Watts) 200 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 37.4" (0.95m)
Efficiency 91%
Voltage - Output 12V
Standard Number 60601-1
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC