TR36M120-11G03 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TR36M120-11G03 VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cURus, FCC, NEMKO, PSE
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.94" L x 1.77" W x 0.89" H (100.0mm x 45.0mm x 22.5mm)
Product Status Active
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series TR36M (36W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC