TRG30R150V-01E03 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TRG30R150V-01E03 VI
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
In Stock : 37
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.24" L x 2.27" W x 1.32" H (57.0mm x 57.6mm x 33.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series TRG30R V (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 15V
Standard Number 60950-1
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC