TRH100A180-11E12 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TRH100A180-11E12 VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 100W
In Stock : 63
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cULus, FCC, NEMKO, PSE, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.59" L x 2.28" W x 1.46" H (142.0mm x 58.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Weight 1.069 lbs (485.00 g)
Current - Output (Max) 5.56A
Series TRH100A (100W)
Power (Watts) 100 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 48" (1.22m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 18V
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC