TRH70A480-01E03 VI
Cincon Electronics Co. LTD
Product No:
TRH70A480-01E03 VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 72W
In Stock : 68
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.72" L x 2.05" W x 1.22" H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Series TRH70A (70W)
Power (Watts) 72 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 48V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC