TRM-2161-MC-35M-02
Cinch Connectivity Solutions Midwest Microwave
Product No:
TRM-2161-MC-35M-02
Description:
CONN TERMINATR PLUG 3.5MM 50 OHM
User Guide
Dielectric Material -
Contact Finish -
Mounting Type Free Hanging, Cap
Product Status Active
Series -
Body Material Stainless Steel
Connector Style 3.5mm
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions Midwest Microwave
Connector Type Plug, Male Pin
Features Chain
Package Bulk
Body Finish -
Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 18 GHz