TS53YL105MR10
Vishay Sfernice
Product No:
TS53YL105MR10
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 455
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series TS53
Power (Watts) 0.04W