TS53YL203MR10
Vishay Sfernice
Product No:
TS53YL203MR10
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock : 1983
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series TS53
Power (Watts) 0.25W, 1/4W