TS53YL501MR10
Vishay Sfernice
Product No:
TS53YL501MR10
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock : 23201
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series TS53
Power (Watts) 0.25W, 1/4W